O mně

 
   
 

Jmenuji se Vladimír Lemberk. Přestože původně vystudovaný učitel (nar. 14.12.1963), doplňoval jsem si průběžně dvakrát kvalifikaci na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, abych žáky nemusel trápit svojí výukou. Od roku 1993 proto pracuji jako zoolog ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Obratlovci, a z nich zejména ptáci a netopýři, jsou mým celoživotním velkým koníčkem i profesní náplní. Proto často při svých cestách za zvířaty nevím, jestli jsem v práci nebo už mám volno.

Cestuji od batolecího věku – nejprve na dvůr, pak přes plot k sousedovi, pak do nedalekého lesa, pak na Vysočinu, na Slovensko, do Rumunska, potom do Ruska a stále dál a dobrodružněji (pořád hledám, kde až je ta nepřekročitelná mez?). Přes období trempingu, horolezectví, vodáckého sjíždění řek, běžkování a horských kol k prostému a jednoduchému poznávání krajin, živáčků, kytek a lidí.

Ano, smyslem mých cest je (a vlastně vždy bylo) poznání. Poznání lidí, přírody, zvířat, ale také sama sebe, svého postavení v lidském mraveništi, své úlohy v tomto světě. Fotím a zapisuji si. Proto je jistě logické, že se i snažím podělit o nabyté poznatky s ostatními formou přednášek, článků do časopisů a snad i knih.

Do světa vyrážím většinou v malé skupince s přáteli nebo jenom ve dvou, výjimečně i zcela sám. Při pohledu zpátky dnes již vím, že leckteré cesty vznikly jenom pro ty příjemné okamžiky s přáteli - ano, většinou není tolik důležité KAM, ale JAK a hlavně S KÝM.

Co bude dál? Jaké jsou plány? Určitě bych se rád v příštích letech zaměřil na Latinskou Ameriku, dluh cítím také k rovníkové Africe. Bude-li s kým. Ovšem - kdo ví. Nejistota posiluje...

 

 

Kompletní bibliografie

 

To jsem prosím já (vlevo)

Zde prosím vpravo

 

ZPĚT       NAHORU

©  Vladimír Lemberk, 2003-2013