Archív RNDr. M. Nevrlého

 

Náčelník, neboli RNDr. Miloslav Nevrlý, mi věnoval svou celoživotní radost - mapy a veškeré tiskoviny týkající se rumunských Karpat a delty Dunaje, které po dlouhá desetiletí často obtížně v Rumunsku sháněl. Když se dají jeho materiály na jednu hromadu s mými, vzniká zcela určitě největší kolekce rumunských map a průvodců v České republice (a možná i největší vůbec). Tento seznam mohou využít zejména ti, kteří se marně pídí po nesehnatelných mapách a textech i ostatní zájemci o okopírování. Je možné mi napsat a domluvit setkání.

 

Archív je rozčleněn podle oborů:

botanika     ochrana přírody     mapy     turistické průvodce     zoologie     rumunština      geologie   ostatní

 

V mém archívu se nalézá i sborník "Větrné toulání", což je souhrn časopisecké tvorby téhož autora. Takovýto výbor nebyl nikdy vydán tiskem a sestavil jsem si jej před lety pro vlastní potěchu. Později o "Větrné toulání" projevila zájem řada lidí, takže jsem do davu pustil několik svázaných samizdatových xerokopií, ale předlohy jsou stále uloženy u mě.

 
   Titulní stránka Větrného toulání a předmluva:  
 

Zde je obsah Větrného toulání (časopisecká tvorba M. Nevrlého z let 1966 - 1992)

 

Obsah "Větrného toulání" zaujal i skautské nakladatele, kteří jej v roce 2005 vydali pod stejným názvem knižně. Objednat si lze tuto knížku zde.

 

                                                                         Náčelník při autogramiádě "Větrného toulání".

 

ZPĚT       NAHORU

©  Vladimír Lemberk, 2003